Odgrzybianie, eksprtyzy mykologiczne
od stycznia 2018
usługi świadczymy
na obszarze zaznaczonym
na zielono.

 

Mapa
Kliknij mapkę aby powiększyć
 
 
TELEFON, SMS, E-mail
ZADZWOŃ
TERAZ

+48 880 722 589

Można do nas dzwonić pn.-pt. 8:30-20:00
sobota 9:30-16:00
w przypadku trudności z połączeniem prosimy o sms lub e-mail - skontaktujemy się w pierwszym możliwym terminie.
W SERWISIE ZNAJDZIESZ
Odgrzybianie
ZAMÓW / ZAPYTAJ
Galeria Grzybów-Pleśni
Galeria Grzybów Domowych
Galeria Wykwitów Solnych
Czyszczenie Dachów i Elewacji
Osuszanie Budynków
Porady Budowlane
Kierownictwo Budów
Izolacje Przeciwwilgociowe
Najczęściej zadawane pytania
Dane Adresowe
Mapa Serwisu
Polecane Strony
Polityka prywatności
Nasi Partnerzy
Odgrzybianie, usuwanie ple?ni
odgrzybianie
osuszanie murów
odgrzybianie drewna
odgrzybianie
odgrzybianie murów
ekspertyzy mykologiczne
badania laboratoryjne
Odgrzybianie Budynków Drukuj Email

 

Odgrzybianie wszystkich rodzajów pomieszczeń - zwalczanie pleśni, grzybów i mchów z wszystkich rodzajów ścian. Odgrzybianie dachów, odgrzybianie podłóg i drewna, sufitów, elementów konstrukcji drewnianych, gipsowych itp.. (zwalczanie grzybów, usuwanie pleśni, likwidowanie pleśni). Proponujemy najnowocześniejsze technologie, skuteczne środki chemiczne, krótki czas realizacji zleceń. Na usługi udzielana jest gwarancja.
 
Usuwamy grzyby domowe - grzyb domowy (Serpula lacrymans) tworzący puszysty nalot atakuje drewniane i organiczne materiały budowlane. Jego grzybnia wytwarza rozgałęzione sznury (patrz foto poniżej), za pomocą tych sznurów grzyb się rozprzestrzenia również po elementach betonowych i ceglanych. Sznury te przerastają spoiny i przenoszą grzyba między piętrami, z piwnic na parter, z dachów na poddasza. Grzyb ten powoduje rozkład drewna czyniąc szkody konstrukcyjne, a owocniki i przykry zapach mają ogromny wpływ na zdrowie mieszkałców zagrzybionych pomieszczeń.
 
Rodzaje grzybów domowych to między innymi: stroczek łzawy, mózgowata gnilca, krowiak łykowaty, twardziak łuskowaty, Siarkowiec płotowy i inne.

 grzyby   


Sprzyjające warunki dla rozwoju grzybów to zazwyczaj: Środowisko lekko kwaśne, temperatury zależnie od gatunku, a nawet części pojedyńczego grzyba i zawiera się w przedziale minimalnym 3oC do maksymalnych 40oC, miejsca wilgotne, ciemne i nieprzewiewne. Efekt końcowy rozwoju grzybów domowych, to zaatakowanie drewna i całkowite niszczenie drewna, murów, kruszenie elementów, po których ten grzyb się rozprzestrzenia.
Grzyb dokonuje zniszczeń na drodze chemicznej i mechanicznej. Mechaniczne uszkodzenia powoduje przerastanie grzybem elementów zaatakowanych, a w drodze reakcji chemicznych związanych z rozwojem biologicznym grzyba wydziela się dwutlenek węgla, wilgoć oraz kwasy i alkohole.

Szkody w elementach drewnianych to: rozkład przyzmatyczny, proszkowaty, płytkowy, utrata wytrzymałości elementów na zginanie, ściskanie i spadek twardości, a w końcowej fazie całkowity rozkład.
Poniżej przykłady zniszczeń wywołanych przez grzyby domowe. Więcej fotografii znajdziesz w galerii.

 grzyby   
 

Szkody w murach to: wilgoć, korozja , odparzanie i odpadanie tynków, zmurszenie cegły i kruszenie zaprawy użytej do spoin.

Wpływ zagrzybienia na mieszkańców: zaduch rozkładającej się materii, wilgoć, fruwające w powietrzu zarodniki powodują u mieszkańców takich pomieszcze? problemy z oddychaniem są powodem nudności i częstych bólów głowy.
Zagrzybienia powstania powody to: Przyczyny techniczne: złe izolacje fundamentów i ścian, złe odprowadzenie wód opadowych, źle wykonane obróbki blacharskie,

Eksploatacyjne Przyczyny: zła wentylacja, zaparowanie i niewietrzenie pomieszczeń.

Pleśnie (grzyby pleśniowe) często występują w miejscach narażonych na przemarzanie szczególnie w narożach. Atakują tynki, powłoki malarskie i tapety. Waigel skutecznie likwiduje powstałe ogniska grzybów. Cały proces trwa kilka godzin. 
 
 plesnie    
« poprzedni artykuł   następny artykuł »